تجربه ما برای شما آماده است

 

خدمات ما:

_

اجرای اسکلت

ساختمان ازقسمت ‌های مختلفی تشکیل می‌شود. یکی از مهم‌ترین قسمت ‌های ساختمان که در ساختار و استحکام آن نقش اصلی دارد اسکلت ساختمان می‌باشد.

 

اسکلت ساختمان به روش‌های مختلفی اجرا می‌شود. سه نوع از معروف‌ترین روش‌های اجرای آن، اسکلت بتنی، اسکلت فلزی و اسکلت چوبی می‌باشند که هر نوع از این روش‌های اجرای اسکلت خصوصیات و مشکلات خاص خود را دارند و می‌توان متناسب با شرایط جوی و ساختمان مورد نظر نوع اسکلت را انتخاب نمود.

 

البته شایان ذکر است که اسکلت ساختمان دو نوع دسته‌بندی دیگر، نظیر اسکلت سبک و سنگین را دارد که اسکلت‌ های مختلف ساختمانی را بر اساس وزنی که دارند تقسیم‌بندی می‌کنند.

 

انتخاب نوع روش اجرای اسکلت به نوع ساختمان و نیاز های آن بستگی دارد . کارشناسان اقلیم منشور ماندگار در این حوزه از مرحله طراحی در انتخاب نوع اسکلت مطابق بودجه و شرایط مکانی زمین مشاوره های لازم را به مالکین میدهند و با اکیپ های اجرایی متخصص در امر اجرا در کنار آن ها می باشند.

نوسازی

پایدارسازی گود دارای روش های مختلفی است. با رشد روز افزون پروژه های عمرانی، ساختمانی و افزایش قیمت ساختمان و املاک از یک سو و نیازهای کاربری و لزوم تامین فضاهای عمومی بیشتر و بهره مندی از سطوح بالاتر رفاه اجتماعی از سویی دیگر، علاقه مندی سازندگان در کشور را به استفاده از فضاهای زیر زمینی به قصد تامین پارکینگ و مشاعاتی با کاربری های اجتماعی، ورزشی و رفاهی زیاد کرده است.

 

در چند دهه اخیر با توسعه شهرهای بزرگ و افزایش سریع جمعیت، لزوم اجرای ساختمان­های بلند مرتبه که غالباً دارای چند طبقه زیر زمین می­ باشند به شدت احساس می­شود. با توجه به تراکم ساختمان سازی در شهرها، اجرای عملیات گودبرداری در کنار ساختمان­های موجود مستلزم پیش­بینی اصول ایمنی از جمله اجرای روش های پایدارسازی گود است.متاسفانه در این دوره زمانی بدلیل عدم انتخاب روش­های مناسب و پیش­بینی تمهیدات ایمنی، شاهد ریزش جدار گودها، تخریب ساختمان­های مجاور و تلفات مالی و جانی بوده­ایم.

 

از این رو تدوین منابع علمی و روش­های طرح و اجرای سازه­ های نگهبان که به روش های پایدارسازی گود یا سیستم های حفاظت جانبی دیواره گود ها معروف هستند. در این رابطه شرکت اقلیم منشور ماندگار با تکیه بر دانش روز مهندسین خود و اکیپ های اجرایی قوی و باتجربه مطابق قوانین و مقررات ملی ساختمان نظام مهندسی عمل نموده و کارفرمایان محترم را در این بخش پر خطر از پروژه ها یاری میکند.

اخذ شناسنامه فنی و ملکی

شرکت اقلیم منشور ماندگار به عنوان یک شرکت مجری ذی صلاح عضو سازمان نظام مهندسی، زمانی که کار عملیات ساخت و ساز یک ساختمان را به پایان برساند، اقدام به دریافت شناسنامه فنی و ملکی ساختمان می نماید.

 

در این مرحله مجری پروژه یا مالک باید اطلاعات فنی و ملکی ساختمان را به همراه تأیید ناظر مربوطه به سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان ارائه نمایند.

لازم به ذکر است

که شناسنامه فنی و ملکی یکی از مدارک ضروری برای صدور پروانه پایان کار ساختمان است، این پروانه از سوی شهرداری ‌ها صادر می‌گردد و در حقیقت بیانگر آن است که ساختمان مربوطه از نظر تمام مراجع قانونی مرتبط با امر ساخت و ساز بدون اشکال و مورد تأیید است، بنابراین با بررسی شناسنامه فنی و ملکی یک ساختمان می‌توان میزان اعتبار فنی و قانونی آن را ارزیابی کرد.

 

شرکت اقلیم منشور ماندگار با آشنایی کامل از مراحل اخذ شناسنامه فنی و ملکی نسبت به تسریع در روند کار و حصول نتیجه در کمترین زمان ممکن می پردازد.

برگه مجری

به فردی که براساس قانون نظام مهندسی کشور برای کنترل عملیات و اجرای ساخت و ساز ها انتخاب میشود، مجری حقوقی میگویند، در بیشتر اوقات مجریان حقوقی با چند مهندس و مجری دیگر در دفاتر نظام مهندسی کار میکنند. طبق دستورالعمل ابلاغ شده از طرف وزارت مسکن و شهرسازی، تمام مالکین پروژه های ساختمانی برای قانونی پیش بردن کارهای خود، موظف هستند از مجری حقوقی استفاده کنند.

 

 

این مجری باید از سازمان نظام مهندسی کشور تاییده گرفته باشد یا در یکی از دفاتر نظام مهندسی معتبر مشغول به کار باشد.

 

برگه مجری حقوقی یکی از مجوزهای لازم برای ساخت و سازهاست که توسط مجری حقوقی و یا سازنده ذیصلاح ساختمان گرفته میشود، برای شروع به کار هر ساختمان نیاز است که شخص ذیصلاح حقیقی یا حقوقی به عنوان مجری ساختمان معرفی گردد که بسته به متراژ و تعداد سقف میتواند شامل مهندسین پایه 3 تا پایه 1 عمران یا معماری باشد. شرکت اقلیم منشور ماندگار با صلاحیت مجری ذی صلاح نظام مهندسی برگه مجری پروژه شما با هر ظرفیتی را تهیه و امور مربوط به آن را پیگیری می نماید.

خدمات پیمانکاری

شرکت اقلیم منشور ماندگار از مجموعه‌ای از عوامل نظیر مهندسان، کارشناسان، تیم کنترل کیفیت و مدیر پروژه تشکیل شده است.

 

در صورتی یک پروژه ساختمانی به نحو احسن به پایان می رسد که تمام اعضای تیم در کنار هم همکاری کنند. پیمانکاری ساختمان شامل ساختمان سازی، تعمیرات، نگهداری، نوسازی، بازسازی و خدمات دیگری نظیر پروژه‌های عمرانی می باشد.

 

از طریق پیمانکاری ساختمان در تهران، بهترین پروژه ها را می توان راه اندازی کرد. اگر به دنبال یک پیمانکار خوب، با تیم حرفه‌ای و تجربه لازم هستید، شرکت اقلیم منشور ماندگار را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 

متره و برآورد

متره در واقع به سنجش و اندازه‌گیری دقیق کارها و مواد یا متریالی است که برای انجام یک پروژه عمرانی نیاز است.

 

در این سنجش مقادیری مانند مقدار مصالح، تعداد کارگران، مدت ‌زمان اجرا، حمل ‌ونقل و ماشین‌آلات، بر اساس نقشه‌هایی که معمار تهیه می‌کند، اندازه گیری می‌شود.

 

برآورد هم به تعیین مقدار دقیق بودجه‌ای که یک پروژه عمرانی برای اجرای مراحل مختلف آن نیاز دارد، گفته می‌شود.

 

مهندسین شرکت اقلیم منشور ماندگار جهت تامین بودجه اولیه و کلی پروژه با متره و برآوردی که انجام می دهند جهت تامین نیاز های مالی پروژه و پیش بینی های لازم به کارفرما و سازندگان دید مفیدی می دهند.